Autor Tema: vu zero problem  (Posjeta: 460 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balansero

• VIP MEMBER
  • *
  • Country: 00
  • Spol: Muški
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 89.0 Firefox 89.0
Odg: vu zero problem
« Odgovori #15 u: Lipanj 09, 2021, 20:45:31 »
Ti mali federi su da drže relativno u nekom ravnom položaju da kažemo jer su samo dva a ne četiri komada a i da ne bi previše pritiskali procesor jer kod tih malih šarafa nekad nemamo osjećaj pa prestegnemo jer za njih nema momet ključ kao kod auta zato samo lagano stegneš ne previše , što se tiče ovih HDMI nekad se posebno nalazila izlazna kola pa se to dalo i srediti kada risiver ili TV dobije preko HDMI ulaza pojačanje napona pa dođe do stradavanja danas se sve svodi na procesor da on to sve odradi znači sve se naštanca u jednom i obično iz procesora dođe kvar tako da se nekad ne da srediti jer što bi rekli skuplja pita od tepsije ako ima neki od drugih ulaza da je ostao ispravan onda treba njega koristiti mada obično je to onda niža rezolucija slike ali bolje i to nego baciti uređaj , uglavnom danas se sve svelo na neki mrežni dio i digitalni dio u kojem je procesor i par nekih pratećih kola zavisno koji je uređaj u pitanju .
Zaboravio sam da dodam što me je pitao prethodnik ako je ostao jedan ispravan ima da se uzme razdjelnik sa više ulaza tako da možeš skopčati i više ulaza pa sa njega u taj jedan što na neki način je opet dobro.
The following users thanked this post: IPIM, tataos

Offline tataos

• Aktivan Član
  • *
  • Country: hr
  • vu+ zero, vu+ zero4K
  • Browser:
  • Chrome 91.0.4472.101 Chrome 91.0.4472.101
« Odgovori #16 u: Lipanj 11, 2021, 14:16:47 »
Na žalost prerano sam se nadao da će se problem rješiti sređivanjem hladnjaka, sinoć stavio pastu na procesor, uspio učvrstiti hladnjak kako treba međutim ponovo se isto dešava, digne image na desetak minuta i onda opet blokada a nepomaže više ni gašenje na prekidači jer ostaje rec u blokadi. Nekakvo pregrijavanje nečega je u pitanju ali nisam baš vičan elektronici da bih mogao utvrditi kvar. Gledao sam kondenzator i na oko mi je ok ( nije napuhan što se zna desiti kada rikne ). Kada ga ostavim sat, dva mogu ga ponovo pokrenuti ali za desetak minuta opet blokira te mislim da je problem u  pregrijavanj nečega , što bih još mogao pogledati ?

Offline balansero

• VIP MEMBER
  • *
  • Browser:
« Odgovori #17 u: Lipanj 11, 2021, 19:47:49 »
Jesi li dodirivao hlanjak je li vruć ako je vruć probaj ga fenom hladnim zrakom malo hladit da vidiš hoće li duže raditi

Offline tataos

• Aktivan Član
  • *
  • Country: hr
  • vu+ zero, vu+ zero4K
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 91.0.4472.77 Chrome 91.0.4472.77
« Odgovori #18 u: Lipanj 12, 2021, 08:43:04 »
ostavio sam ga otvorenog nakon pričvršćivanja hladnjaka i nekoliko puta isprobao hladnjak i topal je ali mišta pretjerano, mislim da je do njega kvar da bi bio puno topliji. Mogu još pokušati kako si naveo, ponovo ga upaliti i istovremeno hladiti fenom pa da vidim. Postoji li mogućnost da je možda nešto sa napajanjem odnosno sa ispravljačem ? Koliko treba biti izlazni napon na ispravljaču pa da vidim da ga izmjerim da nije pad napona ili nešto premda sumnjam.

Offline balansero

• VIP MEMBER
  • *
  • Browser:
« Odgovori #19 u: Lipanj 12, 2021, 13:32:07 »
Ne nebih rekao da ima ikakve veze sa napajanjem jer su to dobri adapteri rijetkost da oni stvaraju problem samo procesor jer on sve odrađuje i sve je vezano za njega . Isprobaj sa fenom ali moraš ga odmah hladiti .
The following users thanked this post: tataos