Autor Tema: MOJA MUKA  (Posjeta: 3981 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

foxi68

• Gost
MOJA MUKA
« u: Studeni 17, 2014, 15:31:14 »
MOLIM VAS DA MI PREPORUČITE KOJI SATELITSKI RESIVER DA KUPIM , IMAO SAM NYTROBOX 6000 , UBACIVAO KLJUČEVE ALI SADA NEMA NARAVNO STARI TIP, A IMAM 2 ANTENE OKRENUTE NA EUTELSAT I NA HOTBIRD. ZANIMAJU ME S KOJIM BI RESIVEROM MOGAO DA GLEDAM PROGRAME I DALI IMA KLJUČEVA I KAKO SE UBACUJU I SVE, POMOĆĆ ZAHVALAN BI BIO

Online zekadex

• ADMINISTRATOR
  • *
  • Country: cs
  • Spol: Muški
  • INFINITY TEAM
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 34.0 Firefox 34.0
Odg: MOJA MUKA
« Odgovori #1 u: Studeni 17, 2014, 16:19:00 »
Pozz,jel to imas NYTROBOX 6000 HD  resiver,i dali on ima lan prikljucak,ako ima onda podrzava
CS,znaci CCCAM, GBOX, NEWCAMD.

Kod: You are not allowed to view links. Register or Login
Osnovne karakteristike tog resivera su

Podrška za SD / HD (MPEG2 / MPEG4 H.264), DVB-S, DVB-S2, DVB-T system
Čitač kartica Conax (uz update software-a čita i sve ostale, HRT OK)
Common Interface
HD High resolution video preko - HDMI ili YPbPr priključka
Podržane video rezolucije - 576p, 720p, 1080i
Prikaz sata u stand-by-u
Jednostavan i pregledan meni na Hrvatskom
Apsolutno bešuman rad, bez pregrijavanja, bez potebe za ventilatorom i dodatnim hlađenjem
Nadogradnja lista kanala preko USBa, backup lista kanala i kompletnog softwarea
Software nadogradnja preko USB ili RS-232C
HDMI digital audio/video priključak
Komponentni video izlaz (Y Pb Pr)
LAN 10/100 (Ethernet) priključak CCCAM, GBOX, NEWCAMD (client/server)
USB konektor USB 2.0 standard
JPG, BMP
MP1, MP2, MP3, MP3 Pro, OGG, FLAC, WAV (PCM only), mp3, aac, ac3
MKV, MPEG, MPG, VOB, TS, TRP, MP4, DVR
Digital audio izlaz S/PDIF - optical
Analogni audio izlaz - RCA stereo + CVBS video
Scart priključak
Niska potrošnja u Stand-by modu, ispod 1W
Automatic Stand-By mode
Sleep timer
Diseqc 1.0, 1.1, 1.2, i USALS podrška
Diseqc 1.1 podrška do 16 satelita
Ručna, automatska, mrežna pretraga kanala
Elektronski programski vodič - EPG
Time Shift (video pauziranje, premotavanje video zapisa)
PVR Ready - snimanje na vanjski usb uredaj (HDD ili USB memorije)
Programirano snimanje
Programiranje snimanja putem EPGa
Parental Lock zaključavanje menija i kanala
Favorit grupe
Sortiranje / Grupiranje / pretraga kanala
Opcije editiranja kanala -Remove, Lock, Skip, Move, Rename
Podrška titlova - Teletext i DVB
Brzi teletext
3 igrice

Ako je to to napisi tacan naziv resivera
ko zna,zna

Your © INFINITY TEAM by zekadex

Offline savjesni

• Aktivan Član
  • *
  • Country: ba
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 33.0 Firefox 33.0
« Odgovori #2 u: Studeni 17, 2014, 17:06:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
po meni je ovaj resiver medju boljima ja ga koristim i extra je imam motornu antenu i hvata 30 satelita cs je dobar.a jos ima dvbt i dvbt2.znaci ima hrvatski kanala 14 i srbijanskih 12 .plus ima satelitske programe i s i s2 tunjer.to jest sila od resivera

foxi68

• Gost
« Odgovori #3 u: Studeni 17, 2014, 23:57:36 »
ne moj he stariji tip nitrobox 6000 combo + usb ,bila je trgovina u osijeku s sat,opremom i nema je više pa sam bio informisan više a sad sam prepušten ko u pustinji nikog u os da pitam svi imaju iptv , a žao mi je sat antene itd  uloženog
nadam se da čete mi pomoći unaprijed zahvaljujem na bilo kakvom savijetu

Online zekadex

• ADMINISTRATOR
  • *
  • INFINITY TEAM
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 34.0 Firefox 34.0
« Odgovori #4 u: Studeni 18, 2014, 00:09:35 »
Nemas vise nista na kljuceve,vrlo malo nesto,ako imas internet kupi Hd resiver i na cardsharing predji,a resiver ti preporucujem Amiko 8260+ jer on ima i s2 i t2 tjuner a kosta oko 80 eura,ili ako neces HD onda neki dreambox 500s koji mozes naci za oko 50 eura
ko zna,zna

foxi68

• Gost
« Odgovori #5 u: Studeni 18, 2014, 11:15:01 »
HVALA PRIJATELJU OD SRCA SAMO ME ZANIMA MOJ GAZDA JE KUPIO AMIKO 8900 dali taj bolji ili isti samo poboljšanja
ene zanima šta mogu gledati s njim koje programe il sat , ja imam samo eutel sat, hotbird ,

Online zekadex

• ADMINISTRATOR
  • *
  • INFINITY TEAM
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
« Odgovori #6 u: Studeni 18, 2014, 12:48:59 »
Amiko  8900 je enigma 2 i imas vise mogucnosti sa pluginima i ubacivanja linija preko rutera i kompjutera,a amiko 8260+ ima dva tjunera s2 i t2 pa sada izaberi,kad bi mene pitao ja ti preporucujem 8260+,vaj drugi je malo komplikovaniji ako se nisi susretao sa enigmom dsad.
ko zna,zna

foxi68

• Gost
« Odgovori #7 u: Studeni 18, 2014, 16:56:53 »
ok prijatelju ako budem našao u osijeku takav il ću morat kupiti preko oglasa ili intshop,hvala na informacijama

Offline Pahuljica

• Nemreš bilivit
  • ADMINISTRATOR
  • *
  • Country: hr
  • Kada ne volite previše,ne volite dovoljno!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 33.0 Firefox 33.0
« Odgovori #8 u: Studeni 18, 2014, 18:23:55 »
ok prijatelju ako budem našao u osijeku takav il ću morat kupiti preko oglasa ili intshop,hvala na informacijama

Evo link trgovine u Osijeku
i receiver o kojem se govori
.. You are not allowed to view links. Register or Login..I to je to

Offline dvbt2

• Aktivan Član
  • *
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 40.0.2214.93 Chrome 40.0.2214.93
« Odgovori #9 u: Veljača 08, 2015, 10:50:49 »
Pozdrav ljudi,

iako moj post verovatno dolazi sa zakasnjenjem, verujem da moje sagledavanje moze pomoci nekome u buducnosti ko bude u slicnoj nedoumici.

Naime ja sam vlasnik preporucenog Amiko 8260+ risivira i kao neko ko je sasvim nov u ovim vodama mogu dati misljenje sta jedan pocetnik moze ocekivati od ovog risivera.

Prednosti:
- DVB-T2 tjuner je izrazito dobar. Bio sam u prilici da probam nekoliko "kung-fu" DVB-T2 risivera i najbolji medju njima su po jacini prijema signala oko 20% losiji. (Ovde moram naglasiti da ja stanujem u mestu gde je pokrivenost signala izuzetna, pa da konacni kvalitet slike dobrog "kung fu" DVB-T2 risivera nije bio losiji od Amiko tjunera; ali siguran sam da bi superiorna osetljivost Amiko tjunera napravila veci jaz na mestima gde je signal slabiji.)

- CI+ slot. U skorijoj buducnosti ovaj slot moze biti od velike koristi.

- Brzina odziva. Kao sto sam naveo u samom startu ja sam nov i ovde prenosim tudje misljenje. Naime prilikom bazdarenja antene, ja nikako nisam mogao naci ekstra dobar signal koliko se god trudio (na kraju se ispostavilo da vertikalni pokazatelj stepena na anteni koju posedujem nije precizan) i tako posle nekoliko bezuspesnih pokusaja odlucio sam da platim uslugu upucavanja antene renomiranoj firmi koja se bavi ovim poslom vise od 30 godina. Lik koji je to uradio kaze da radi u toj firmi od 1994. godine i posle par minuta bazdarenja antene (sa nekim uber prenosnim risiverom i televizorom u malenoj kutiji) presao je na inicijalno stelovanje Amika. Odmah je rekao da mu je odziv znatno bolji nego kod DreamBox-a i bio je odusevljen funkcijama.

Mane:
Softver je najveca mana ovog risivera. Naime prva stvar koja se namece kao problem je ogranicenje od samo 8 CS linija. Da stvar bude gora ubacivanje tih linija nije jednostavno (bar onako kako sam ja naucio do sada), a to je da se C ili N linije moraju konvertovati u hsdata format pa onda ubacivati preko USB flesha. Ovo i ne mora biti mana ukoliko ce buduci korisnik imati sigurnu liniju za CS, medjutim ja koristim free CS linije koje nadjem na netu i one po pravilu ne traju vise od par dana, pa je neophodno redovno azuriranje. Kod nekih drugih risivera azuriranje linija se svede na copy/paste citave liste free servera. Sa druge strane gledano interni softver ima relativno brzi progres napredovanja i izvesno je da ce biti dobar u buducnosti.

Druga mana je odsustvo bolje eksterne sofverske podrske. Naime programi prilagodjeni za rad sa ovim risiverom i nisu bas najsjajniji i njihov izbor je vrlo ogranicen, za razliku od nekih drugih risivera gde ima na tone raznih programa. Ovde mislim na programe za organizaciju kanala, konverziju linija, ubacivanje linija itd.

Moja konacna preporuka bi bila da je ovo sigurno best buy risiver sa podrskom za DVB-T/T2 za one pocetnike koji imaju stabilni CS ili imaju dostupnu pomoc iskusnijih korisnika satelitske oprema (prijatelj, rodjak, komsija). Za one pocetnike koji su kao ja "out of blue" nabavka neke jeftnije enigme je po mom misljenju jednostavniji izbor.

Pozdrav.
The following users thanked this post: alamunja

Offline alamunja

• Aktivan Član
  • *
  • Banned!
  • Country: at
  • otac i sin Tito i Staljin
  • Mac OS X Mac OS X
  • Browser:
  • Safari 7.0 Safari 7.0
« Odgovori #10 u: Veljača 08, 2015, 11:56:49 »
Koristi taj Amiko koliko ga zelis onda zameni za drugi treci itd
Koristi free linije i ubacuj sve sto ti stigne pod ruku i neobaziri se na CS profitere koji daju "jednu"liniju na kojoj mozes da gledas ono sto te nikada u zivotu nije zanimalo a uz to ide polaris 5 dana kao sat onda 5min. Radi a dva dana nista pa opet tako uz objasnjenje cs lopurdi koji vrse usluge cs-a da nemogu dalje nastaviti sa polarisom za tu cenu posto nemaju svoju lokalnu karticu kao sav posten svet bar po jednu lokalnu nego putem multics-a imaju svoje servere na dream500s i farbaju ljude na ovaj ili onaj način bez bez test linije
Na netu imaš na stotine servera koji daju test linije na 48 sati pa ako imas volje i vremena potrazi i gledaj sta ti je volja
Pozdrav dvbt2
Dreambox800se PBnigma
Dreambox800pvr GP2
Dreambox500hd (PBnigma)
Vu+zero Open Atv 5.0
Alien 8900 Open Atv 4.2
Gilbertini 125/42E-1W

NE ODGOVARAM NA PORUKE U MALOM CHATU!
The following users thanked this post: Pahuljica, pedro, dvbt2