Autor Tema: Vodic za kupovinu televizora  (Posjeta: 22486 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online mañana

• MODERATOR
  • *
  • Country: hr
  • Spol: Muški
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Firefox 60.8 Firefox 60.8
Odg: Vodic za kupovinu televizora
« Odgovori #120 u: Lipanj 19, 2020, 13:30:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Znam da se pregovaralo da se Android sustav koristi i u Panasonicovim TV-ima. Ne znam jesu li što dogovorili jer je sve zaustavio koronavirus.

Evo ga, Panasonic Android,  GX650 i GS550.

Klikni na sliku za hiperlink do Panasonic Malezija - Android TV

Ovo je zanimljivo, jer i u Hrvatskoj sve manje trgovina ima Panasonic televizore i samo po par modela.

Google Translate:

Zašto je Panasonic rekao zbogom američkom TV tržištu
Što se dogodilo s Panasonicovim televizorima?

Autor: Robert Silva
13. studenog 2019. godine

Nekad jedan od najpopularnijih TV proizvođača na svijetu, Panasonic je očito postao najnoviji proizvođač TV programa sa sjedištem u Japanu koji se povukao s američkog TV tržišta, čineći to vrlo tiho tijekom prvih mjeseci 2016. godine.
Panasonic televizori se više ne prikazuju na njihovoj američkoj web stranici i više nisu na popisu zaliha Best Buy-a, nakon što su u posljednjih nekoliko godina bili njihovo glavno prodajno mjesto. No, unatoč njihovom očiglednom povlačenju, ipak ćete pronaći neke preostale ili korištene modele televizora Panasonic iz 2015. i 2016. za kupnju putem Amazon.com i nekih brick-and-mortar, sve dok su dostupni.

Koji su glavni brendovi ostali na američkom TV tržištu

Panasonicovim očiglednim odstupanjem od američkog TV tržišta to znači da je Sony jedini glavni proizvođač TV programa sa sjedištem u Japanu koji je napustio marketinške televizore u SAD-u. Sadašnji glavni igrači, poput LG-a i Samsung-a, sa sjedištem su u Koreji, Vizio je sa sjedištem u SAD-u (ali proizvodi u inozemstvu), a ostatak (TCL, Hisense, Haier) sa sjedištem u Kini.

Ostale poznate robne marke TV-a sada su u vlasništvu (ili licenci) i proizvode ih tvorci televizora sa sjedištem u Kini ili Tajvanu, poput JVC (Amtran), Philips / Magnavox (Funai), RCA (TCL), Sharp (Hisense) i Toshiba ( Compal).
Što se dogodilo Panasonicu

Stvari su počele silaziti za Panasonicov TV odjel kada je prodaja plazme televizije počela naglo padati kao rezultat poboljšanja u tehnologiji LCD televizora, kao što su manja potrošnja energije, LED pozadinsko osvjetljenje, brzo osvježavanje ekrana i obrada pokreta, kao i uvođenje 4K Ultra HD, rezultirala je eksplozijom prodaje LCD televizora. Budući da je Panasonicova tvrdnja o superiornosti plazme glavni fokus u njihovoj marketinškoj strategiji za TV, ovi razvoj događaja nije pokazao dobre rezultate za njihove kontinuirane prodajne izglede. Kao rezultat toga, Panasonic je 2014. godine konačno završio proizvodnju plazme televizora.

Također, iako su LG i Samsung u svojim proizvodnim linijama također prikazali plazme televizore (Samsung i LG su krajem 2014. završili proizvodnju), nisu prikazivali plazmu boljom u odnosu na LCD-a, pa je utjecaj koji je rezultirao smjenom tehnologije učinio da nemaju toliko veliki financijski utjecaj.

Pored toga, s povećanom konkurencijom LG-a, Samsung-a i agresivnim ulaskom kineskih proizvođača televizora, Panasonic je bio u kutu dok se potrošači nisu uspjeli ugrijati za Panasonic-ove  LCD televizore, iako su definitivno zaslužili obzir.

No, unatoč preprekama, Panasonic je nastavio ulagati napore za zadržavanje na tržištu, a od kraja 2015. i početkom 2016. ne samo da je prikazao i isporučio oba jeftina 4K ultra HD LCD televizora, nego je također ukazao na dolazak vlastitog OLED-a. Linija TV proizvoda. Ako se realizira, ovaj potez učinio bi Panasonic jednim od jedinih proizvođača televizora, zajedno s LG-om i Sony-om, da plasiraju OLED televizore u SAD-u. Nažalost, Panasonic nije samo preokrenuo kurs na OLED, već i LED / LCD. Kao rezultat, Panasonic televizori (uključujući OLED) dostupni su samo na odabranim tržištima izvan Sjedinjenih Država.

Ako ste pravi Panasonic obožavatelj, a živite u sjevernoj američkoj pograničnoj državi, možda biste mogli otići u Kanadu i kupiti je. Međutim, jednom kad prijeđete granicu sa svojim televizorom, Panasonicove kanadske garancije ne važe u SAD-u.

Važno je također napomenuti da Panasonicov kanadski eStore neće isporučivati na američke adrese.

The following users thanked this post: ivinjo

Offline ivinjo

• Aktivan Član
  • *
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 83.0.4103.106 Chrome 83.0.4103.106
« Odgovori #121 u: Lipanj 22, 2020, 22:31:22 »
Svaka čast kolega mañana na istraživanju. Za ovo što sam prethodno napisao o pregovorima za Android sustav sam saznao u razgovoru sa managericom iz Panasonica, jer često posjeti naš trgovački centar. Razgovor sam obavio krajem prvog mjeseca ove godine.
Super, znači i Panasonic je prešao na Android sustav. Za ovu činjenicu, da sve manje trgovina ima u Hrvatskoj Panasonic TV-e, ista je situacija i kod nas u BiH. U trgovini u kojoj radim, samo imamo 6 modela Panasonic TV-a, dok ostalih brendova (Samsung, Philips, FOX) imamo po 12 modela. Također, jedan od problema je nastao u reklami. Svi gledatelji na televiziji su mogli primijetiti da su se Panasonicove reklame jako malo vrtile na televiziji. Činjenica je da i tu opada prodaja. U prethodnim postovima napisao sam da ću objaviti iskustva sa novim TV-om koji sam kupio u 8. mjesecu prošle godine (još je model u prodaji aktivan jer novi nisu izašli). Oprostite još jednom, imam puno posla, pa nisam stigao napisati iskustva (recenziju). U nedjelju ću objaviti iskustva sa TV-om Philips 50PUS7504/12.

Online mañana

• MODERATOR
  • *
  • Browser:
  • Chrome 84.0.4147.105 Chrome 84.0.4147.105
« Odgovori #122 u: Kolovoz 11, 2020, 11:13:04 »
Tko treba veliku mrcinu, 4k, i da bude siguran kako je dobro izabrao, Panasonic je na rasprodaji.

Panasonic TX-40GX820E   3.500,- kn You are not allowed to view links. Register or Login

Englezi vele: Broad format support and a natural performance make the GX800 a great budget TV.

Kak budget, a kaj su onda serije 400, 500... ?

Valjda samo OLED nije budget (serija FZ).

Panasonic svaku godinu označava drugim slovom.
Tako imamo 32FS503 za full hd i
65FX620 za 4k
(godina 2018)

G je za 2019. godinu i sada vidim da su se pojavili H za 2020. godinu.

Malo me brine što na You are not allowed to view links. Register or Login nema Full HD modela za 2020. godinu, već samo 4k LCD i 4k OLED.

Online mirodvd

• VIP MEMBER
  • *
  • Country: 00
  • Browser:
  • Chrome 83.0.4103.116 Chrome 83.0.4103.116
« Odgovori #123 u: Kolovoz 11, 2020, 13:56:38 »
Ja sam pazario  Sony 55XF9005 4k UHD HDR za 850e
i odlicno radi HRT  i SRB kanali preko zemaljske i Amiko A5 satelit
hteo sam uzeti OLED ali koliko ima UHD kanala dovoljan je i ovaj ,Android radi fino jedino mozda videti oscam kako se moze instalisati ima dva S2 prijemnika no za sada idem preko A5 ako uspem naci oscam za njega mozda probam i to da vidim kako radi satelit preko njega
imam i Antiksat tv IPTV i to radi savrseno i ok je kvalitet slike tako da sa sada ok masina

Online mañana

• MODERATOR
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
« Odgovori #124 u: Kolovoz 12, 2020, 14:36:06 »
Vijerujem da su moje simulacije točne. Jedno ako ima neki algoritam:

Kako izgleda Dnevnik Full HD na 4k tv?

Treba izmisliti piksele kojih nema. Na računalu to izgleda ovako:

a) recimo da je ovo full hd kanal na 32" TV

b)  slika "a" uvečana 4x (ekran 128")

c) Radi usporedbe, slika istih dimenzija kao slika "b"sa svim pikselima na broju

d) Nije baš jednostavna matematika. Ako je 4k tv istih dimenzija kao i full hd tv sa slike "a",
dobijemo sliku koja je ok. Pod uvjetom da se gleda s udaljenosti 3 m.

32"

50"

Mislim da sam sam sebi dokazao da ne želim 4k tv za gledanje full hd kanala. Jer i na ovim slikama veličine poštanske marke vidim razliku.

Online mirodvd

• VIP MEMBER
  • *
  • Browser:
« Odgovori #125 u: Kolovoz 12, 2020, 21:03:22 »
dnevnik je zadnje sto bi gledao na tv
HD kanali rade isto cak i bolje na 4K tv-u nije tacno to sto tvrdis da se slika razvlaci i gubi na kvalitetu da nije tako onda bi stali sa izradom 4K 8k ... i tapkali bi u mestu ,zato ide novi kodek koji poboljsava kvalitet slike jer je sad vec 43 inch najmanji tv 32 stvarno uzimaju oni koji hoce da imaju tv umesto radija cisto da im nesto drnda u pozadini
HRT kanali odlicno rade posebno RTL i Nova Tv koja ima i Hbb normalno zavisi od snimka ali nema nikakvih kockica muljave  slike signal je jak i sto je dobro svi kanali su iz istog pravca.
U nedelju je bila formula nije da nesto pratim ali sam prebacio na RTL UHD a slika je extra
mislim da je 4K tv koji je ujedno i smart  dobra kupovina
ja sam imao Sony 50 HD samrt koji je i 3D ali slabo sam gledao 3D filmove uzeo sam drugi posto nije podrzavao H265 kodek a naviko sam zemaljsek pratiti preko TV-a a sat preko risivera
a ko hoce nek ceka 8K,16K.... i tako u nedogled
The following users thanked this post: mañana

Online mañana

• MODERATOR
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Odgovori #126 u: Kolovoz 12, 2020, 21:31:11 »
dnevnik je zadnje sto bi gledao na tv
HD kanali rade isto cak i bolje na 4K tv-u nije tacno to sto tvrdis da se slika razvlaci i gubi na kvalitetu da nije tako onda bi stali sa izradom 4K 8k ...

Baš sam mislio uzet neki Panasonic 40-42", ali najmanji je 50". Možda na jesen.

Nije da tvrdim, pokušavam saznat kako radi, jer neke stvari saznaš tek kad kupiš, a onda može biti kasno.
Na primjer. Kad su izmislili SCART, video recorder je po jednom pinu pustio 12V i uključio TV.
Mislio sam, to je riješeno. I onda dolaskom HDMI konekcije, nema više toga. Ima CEC, ali nema ga na večini uređaja s kojima sam se susreo.
I još puno takvih situacija.

Online mirodvd

• VIP MEMBER
  • *
  • Browser:
« Odgovori #127 u: Kolovoz 12, 2020, 23:33:54 »
znaj da ozbiljni modeli idu od 50 pa navise Sony Oled je najmanji 55 a  8K  75 inch
tako da slobodno uzmi barem 50 ako imam mesta sve ispod je samo za slusanje eventualno za kuhinju gde treba manji zbog mesta i u decju sobu
ja sam porucio monitor za pc od 27 inch 16x9 da ima mesta uzeo bi 32 posto  vec imam jedan od 24 inch 16x10 zato nema mesta za 32

Online mika

• ADMINISTRATOR
  • *
  • ©INFINITY TEAM mika (Miljenko)
  • Browser:
  • Chrome 84.0.4147.105 Chrome 84.0.4147.105
« Odgovori #128 u: Kolovoz 13, 2020, 19:37:09 »
Vijerujem da su moje simulacije točne. Jedno ako ima neki algoritam:

Kako izgleda Dnevnik Full HD na 4k tv?

Treba izmisliti piksele kojih nema. Na računalu to izgleda ovako:

a) recimo da je ovo full hd kanal na 32" TV

b)  slika "a" uvečana 4x (ekran 128")

c) Radi usporedbe, slika istih dimenzija kao slika "b"sa svim pikselima na broju

d) Nije baš jednostavna matematika. Ako je 4k tv istih dimenzija kao i full hd tv sa slike "a",
dobijemo sliku koja je ok. Pod uvjetom da se gleda s udaljenosti 3 m.

32"

50"

Mislim da sam sam sebi dokazao da ne želim 4k tv za gledanje full hd kanala. Jer i na ovim slikama veličine poštanske marke vidim razliku.

HTV Dnevnik na 4k uhd sony tv

Pa nešto 4k uhd sa satelita...

pa opet nešto HD...

I nakraju najjbolja kvaliteta slike ikad viđena! 4k,8k,16k , 1000000 k mu nisu ravni...
Your ©INFINITY TEAM by mika

tordijal T-90 multifeed 5w,0.8w,1.9e,10e,13e,16e,19.2e,23.5e,39e

VU UNO 4K SE - OPENATV 6.4
SPAUN sparos HD DVB-T(2)/DVB-S(2) Analyzer
The following users thanked this post: mañana

Online mañana

• MODERATOR
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Odgovori #129 u: Kolovoz 13, 2020, 22:49:31 »
Thx za fotke, iako nemam 4k monitor. I treba uzeti u obzir i fotoapart (Lenovo K6 NOTE).
Treba gledat na 100%. Bolje je nego sam se nadao, HD. Za 4k znam da je dobro.