Autor Tema: Pojačalo ispod uhf antene...  (Posjeta: 103 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mika

• ADMINISTRATOR
  • *
  • Country: hr
  • Spol: Muški
  • ©INFINITY TEAM mika (Miljenko)
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 88.0.4324.192 Chrome 88.0.4324.192
Pojačalo ispod uhf antene...
« u: Ožujak 16, 2021, 21:15:20 »
u situacijama kada trebamo montirati antensko pojačalo , uvijek se znalo zalomiti pitanje " a gdje ga montirati"?
naravno uvijek blizu antene ( na stupu ispod antene ) na što kraću duzinu kabala.
Ali što ako se nađemo u situaciji kada nemamo uvijet da postavimo pojačalo ispod antene, nego negdje na veću dužinu kabla( na tavanu ili u sobu blizu tv-a ili u podrum )? ili kad trebamo na postojeći antenski kabal pojačalo da podignemo malo signale jer postojeci signal je na granici prijema a opet nemožemo pojačalo postaviti blizu antene?

napravio sam mali test da vidim kako se sve to ponaša kad imam situaciju gdje nemogu postaviti pojačalo blizu antene.

za test uzeo sam uhf logaritamsku antenu te izvršio test na prijemu 43 ch uhf sa odašiljača psunj. teren za test je moje dvorište od kuda nema optičke vidljivosti prema odašiljaču.

prva slika pokazuje mjerenje i stanje signala bez pojačala i na kračem kablu...

You are not allowed to view links. Register or Login

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sada krećem sa gušenjem signala ( zamislimo da nam je signal na granici pucanja raspadanja slike ) koristio sam kombajner , splitter i 70 metara dužine kabla.

signal sam spustio na 30 dbqv ( inaće da bi signal radi stabilno treba biti iznad 35 dbqv sa mer 22 db. )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
završni test.
antena + kombajner + 70 m kabla + spliter + pojačalo.

nisam koristo 12v adapter jer mogu iz instrumenta izvršiti napajanje i pojačalo je aktivno.
podesio sam pojačanje do kraja i dobio sam rezultat jaći nego kod prvog mjerenja.

moje mišljenje : DA. pojačalo uvijek postaviti što bliže anteni. Ali ako ne možete ispuniti taj uvijet iz tko zna koji razloga, možete primjeniti opciju da pojacalo bude bliže televizora bez obzira kolika je metraža kabla.
to su situacije koje jednostavno tako zahtjevaju. druge nema.
Your ©INFINITY TEAM by mika
tordijal T-90 multifeed 5w,0.8w,1.9e,9e,13e,16e,19.2e,23.5e.28e,39e
VU UNO 4K SE - OPENESI 9.0
TERRA UHF POJAČALO AB011L
ITS ANTENA UHF EK80 L2(21-48) - pokriva SLJEME i PSUNJ
SPAUN sparos HD DVB-T(2)/DVB-S(2) Analyzer
The following users thanked this post: Pahuljica, micro, brzi, tinči, zekadex, domagoj73, dnevnik, klofer