Autor Tema: Zašto bi korisnici Windows-a 7 trebalo da pređu na Linux  (Posjeta: 680 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline misko

• PRIJATELJI FORUMA
  • *
  • Country: cs
  • Spol: Muški
  • Servis računara i opreme, Wireless.
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 72.0 Firefox 72.0
Odg: Zašto bi korisnici Windows-a 7 trebalo da pređu na Linux
« Odgovori #15 u: Veljača 02, 2020, 20:07:23 »
Može bilo koji Linux samo mora da se instalira "wine" i preko njega se pokrene CS 1.6, to sam probao pre par godina radilo je.
Postoje ljudi koji stalno traže dlaku u jajetu i onda kad je ne nađu, tresu toliko dugo glavom od iznenađenja da dlaka na kraju i upadne. :)
The following users thanked this post: svemirski kum

Offline malivrag99

• MODERATOR
  • *
  • Country: mon
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 79.0.3945.136 Chrome 79.0.3945.136
« Odgovori #16 u: Veljača 02, 2020, 21:58:44 »
Ako ti može komp install CS GO :)
Četiri se stvari ne mogu vratiti: izgovorena riječ, izbačena strijela, protekli život i propuštena prilika.
Your ©INFINITY TEAM by  malivrag99
The following users thanked this post: svemirski kum

Offline delfi

• VIP MEMBER
  • *
  • Country: 00
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 79.0.3945.130 Chrome 79.0.3945.130
« Odgovori #17 u: Veljača 03, 2020, 02:10:48 »
Usput, friski phoronix benchmark win10 vs linux na $199 AMD laptopu (uhh, steta da ih nema kod nas).
You are not allowed to view links. Register or Login

Phoronix benchmarks se smatraju kao ozbiljni standard, ok vise za servere i jace kante, ali...

Offline makedonche

• Aktivan Član
  • *
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
« Odgovori #18 u: Veljača 03, 2020, 20:21:04 »
1.Windows 7 ce da radi jos manje 4 godine sa podrskom. Ta podrska vazi za one koje zele da plate za to, ali ne kasnije od 2024 god.
2. Windows 7 ce da radi sve dok imamo trenutne racunare na njega. Mislim na hardvera, jer nijedan novi hardver vise ne ide sa Windows 7 podrsku. Tako da sta god kupili nesto novo moracete da stavite Win 10.
3. Za jos starije racunare koje koriste Win XP, i dajle ce da koriste Win XP.
4. Linux pisi propalo, ljudi ga nikad nece prihvatiti.
5. Windows je puno toga naucio sa Win 10 tako da sledeca verzija ce da bude itekako bojla nego Win 10.
6. Moj savet:Cuvajte vi starog dobrog Win 7 na racunaru bar dok ne izadje naslednik Win 10.
The following users thanked this post: Ludi Pera

Offline LooD

• mozes biti jaci ali ne i ludji
  • ADMINISTRATOR
  • *
  • POZITIVNO SAM TESTIRAN NA LUDILO NE PROVERAVAJ
  • Browser:
« Odgovori #19 u: Veljača 03, 2020, 21:53:02 »
@makedonche opet se mesaju babe i zabe,rekao sam proslog puta, zavisi od potreba koje ima korisnik.Ti tvrdis da ce biti podrske do 2024 za win 7 u sta cisto sumnjam, jer da ima podrske na trzistu bi se nalazio licencirani win7 koga u prodaji nema bez malo 5 godina, mozda i jace, od momenta kada je krenula prodaj win8 zanimljiva situacija se desava da na win 10 prolaze svi drajveri od 8.1 wiindowsa cak i na ovoj mojoj kanti od 11 godina.Ocigledno je da smo robovi stereotipa,manje naklonjeni onome sto ne poznajemo .Da li si pokusao da radis sa linuxom na kompu ? Odmah cu da kazem da ne verujem, jer ne bi stajao tako sigurno iza svojih uverenja.Svaka cast svakome ko proba pa kaze nije to sto meni treba nije dobro na racunarima gde imam linux racunar je dobio sve drajvere u trenutku instalacije OS sto se nije desilo kod win7 nikada cak i Cmedia zvucnu karticu eksternu detektuje.Usput onako Da li znas da je Linux osnova android operativnog sistema?
Your INFINITY TEAM© by LooD
MA NEMA SRANJA KOJE JA NE MOGU DA NAPRAVIM
私はクレイジーだ LOODYYA أنا مجنون אני משוגע 我瘋了estoy loco
NEKADA SAM I JA BIO NORMALAN BILA SU TO TESKA VREMENA
NE PONOVILO SE
The following users thanked this post: Pahuljica, misko

Offline misko

• PRIJATELJI FORUMA
  • *
  • Servis računara i opreme, Wireless.
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 72.0 Firefox 72.0
« Odgovori #20 u: Veljača 03, 2020, 21:55:00 »
@makedonche

Moram da ti dam neke odgovore na tvoje mišljenje iako ga poštujem, ređao sam odgovore na tvoje brojeve.

1. Kada se kaže da je prestala podrška onda je prestala i svaka sigurnost kao i bilo kakve "zakrpe" u daljem periodu, znači Win 7 je "mrtav", lifetime je odbrojan... Šta misliš da će sada Win 7 biti bezbedniji bez sigurnostnih zakrpa? Exploiti? To su rupe u OS-u da neki program može raditi sta mu se ćefne.
Non stop iskrsavaju novi i non stop se krpe. Bez tog krpljenja ce i najstariji exploit
da radi. Šta mislis odkud drive-by malware zbog čega moras 24/7 da trošiš
resurse na antivirus?

2. Znači rizikovaće ljudi i strepiti da li će se desiti neki problem sa računarom a ako se desi onda moraju kupiti NOV da bih "gurao" Win 10? U prevodu M$ hoće od tebe da uzme para jer je napravio OS koji uzima DUPLO više resursa računara i namerno omogućio da se Win  7 ne može instalirati na novim mašinama, jer M$-u trebaju pare. :)

3. Stariji računari sa XP više ne rade nego što rade, za ovo važi stavka pod brojem 1 da se ne ponavljam,  M$ je za njega odavno reko: "Good bye".

4. Ljudi NEĆE da uče i odvoje malo vremena koliko im je bilo potrebno za upoznavanje sa prvim Windows računarima, i to poštujem jednostavno vreme se danas ne može tek tako kupiti ili nabaviti.

5. M$ je sa svakim novim izdanjem Win-a razočarao i razbesneo korisnike u svakom mogućem pogledu.

6. Kome računar služi za "zabavu" i nema bitne podatke na njemu može slobodno da obriše Win 7 i instalira XP, Win 10 naslednik biće još gori od ovoga sada, kao i sva M$ izdanja koja su izašla do sada. :)

Postoje ljudi koji stalno traže dlaku u jajetu i onda kad je ne nađu, tresu toliko dugo glavom od iznenađenja da dlaka na kraju i upadne. :)
The following users thanked this post: Pahuljica

Offline jovo_the_policajac

• Aktivan Član
  • *
  • Browser:
  • Chrome 80.0.3987.87 Chrome 80.0.3987.87
« Odgovori #21 u: Veljača 05, 2020, 15:50:17 »
Druže slažem se sa tobom Ja sam bio ukapiro rad na Linux OS i mogu ti reći da je ok,ali sam moro preinstalirati jer  Mi je potreban Dremblok  Control Centar i zajebaval me rezolucija ekrana nisam mogo podesiti rezoluciju ni automatski jer moja rezolucija ekrana je  1280x1024  pošto mi je starija  grafička i  razmišljo sam pošto ja radim sa Linuxsovim resiverom dali postoi mogućnost da  win.datoteke za instaliranje programa  sa exe preimenujemo u ipk ili drev datoteke bili se onda normalno mogle instalirati.I radim puno sa  Googla Chromom aliu zadnje vrijeme i on traži da budeš prijavljen kako bi koristio stare lozinke koje su u njemu a koje je on zapamtio Hvala unaprijed

Offline jovo_the_policajac

• Aktivan Član
  • *
  • Browser:
  • Chrome 80.0.3987.106 Chrome 80.0.3987.106
« Odgovori #22 u: Veljača 15, 2020, 11:30:41 »
Opet  Ja Win7 mi svaki dan gubi podršku,dali postoi OS Linux koi Podržava rezoluciju 1280x1024
 da ga skinem i instaliram u kompjuter.Hvala

Offline delfi

• VIP MEMBER
  • *
  • Country: 00
  • Linux Linux
  • Browser:
« Odgovori #23 u: Veljača 15, 2020, 14:30:22 »
podrzavaju ti svi tu rezoluciju, a vrlo vjerojatno da DCC ili dreamexplorer radi i pod WINE ili playonlinux, samo trebati ce malo procitati na webu oko instalacije.
za chrome lozinke, potrazi nesto oko  backupa istih ili kako ih prebaciti u neki extension koji radi svugdje i na firefox/chrome/chromium, linux, win etc kao recimo "LastPass".