Autor Tema: Gubim zivce.. Pomoc oko umrezavanja..  (Posjeta: 209 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Estarh

• Aktivan Član
  • *
  • Country: ba
  • Spol: Muški
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 76.0.3809.132 Chrome 76.0.3809.132
Gubim zivce.. Pomoc oko umrezavanja..
« u: Studeni 04, 2019, 21:03:02 »
Ovako.. Imam ruter TENDA u sobi koji normalno funkcionise (i wifi i preko lan kabla), ali zelim da odvedem u drugu sobu kablom internet. Tu nastaje problem. Izbusio sam plafon spustio kabal i pokuso da zabice postavim, ali nece pa nece.
Postavio sam na kablu kad se okrene suprotno da se vide oni metali: bijelo-naracasta, narancasta, bijelo-zelena, zelena, bijelo-plava, plava, bijelo-braun, braun. Tako i na suprotnoj strani. Rezultat je da mi se pali-gasi lampica kad spojim na switch (jer hocu u toj sobi da imam dva prikljucka pa mi treba taj switch) ali ono nepravilno. Kad spojim na pc imam povremeno net pa se gubi. Na speedtestu dobijem 50-70down. ali upload 0,06 sto je daleko daleko ispod sto bi trebalo a onda se i to izgubi. Probavo sam isti raspored zica s jedne strane a s druge 1-3, 2-6, 3-1, 4-4, 5-5, 6-2, 7-7, 8-8 i ishod je isti.
Sta mi predlazete neki drugi nacin spajanja ili mislite da je ostecen kabal? Nisam vise pametan vjerujte.. vec drugi dan gubim zivce. Neki dan sam uzeo kabal.. da je presjecen ne bi imao nikako ili su ovakvi simptomi kad ne valja..???
Zemljo tisucljetna; Na vjernost ti se kunem; Od mora do Save; Od Drine do Une; Jedna si jedina; moja domovina; Jedna si jedina; Bosna i Hercegovina.
Bog nek' te sacuva; Za pokoljenja nova; Zemljo mojih snova; Mojih pradjedova; Jedna si jedina; moja domovina; Jedna si jedina; Bosna i Hercegovina.

Offline Jaksa

• Neaktivan Član
  • *
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 78.0.3904.70 Chrome 78.0.3904.70
Odg: Gubim zivce.. Pomoc oko umrezavanja..
« Odgovori #1 u: Studeni 05, 2019, 09:43:37 »
poz!
ovako nestoo
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline vvedriss

• VIP MEMBER
  • *
  • Country: hr
  • Nitko nije idealan !!
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 78.0.3904.70 Chrome 78.0.3904.70
« Odgovori #2 u: Studeni 05, 2019, 13:18:19 »
Ovako.. Imam ruter TENDA u sobi koji normalno funkcionise (i wifi i preko lan kabla), ali zelim da odvedem u drugu sobu kablom internet. Tu nastaje problem. Izbusio sam plafon spustio kabal i pokuso da zabice postavim, ali nece pa nece.
Postavio sam na kablu kad se okrene suprotno da se vide oni metali: bijelo-naracasta, narancasta, bijelo-zelena, zelena, bijelo-plava, plava, bijelo-braun, braun. Tako i na suprotnoj strani. Rezultat je da mi se pali-gasi lampica kad spojim na switch (jer hocu u toj sobi da imam dva prikljucka pa mi treba taj switch) ali ono nepravilno. Kad spojim na pc imam povremeno net pa se gubi. Na speedtestu dobijem 50-70down. ali upload 0,06 sto je daleko daleko ispod sto bi trebalo a onda se i to izgubi. Probavo sam isti raspored zica s jedne strane a s druge 1-3, 2-6, 3-1, 4-4, 5-5, 6-2, 7-7, 8-8 i ishod je isti.
Sta mi predlazete neki drugi nacin spajanja ili mislite da je ostecen kabal? Nisam vise pametan vjerujte.. vec drugi dan gubim zivce. Neki dan sam uzeo kabal.. da je presjecen ne bi imao nikako ili su ovakvi simptomi kad ne valja..???
Odi u servis neka ti naprave kabel i riješio si problem ! kod nas 10m 30kn !
Alma 2200 HD
The following users thanked this post: Pahuljica

Offline Davor

• MODERATOR
  • *
  • Country: hr
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 70.0 Firefox 70.0
« Odgovori #3 u: Studeni 05, 2019, 14:52:54 »
Odi u servis neka ti naprave kabel i riješio si problem ! kod nas 10m 30kn !
Ako može provući kabel sa konektorom.

Na internetu ima raznih čudnih shema.
Probaj samo križat bijelo-plavu sa bijelo-zelenom.
Nađi tvornički kabel koj radi, slikaj ga i uvečaj sliku.

Offline irveto2

• VIP MEMBER
  • *
  • Country: mon
  • Browser:
  • Chrome 77.0.3865.120 Chrome 77.0.3865.120
« Odgovori #4 u: Studeni 05, 2019, 17:14:40 »
ovako drug gledajuci  lan kabl  kada okrenes odozgor gde je ona tipka   kao poluga ovako idu zice sa desne strane  bijela naradzansta,pa naradzasta,bijelo zelena plava,bijelo plava, zelena,bijelo kafena kafena to tije pravi lan kabl kako zice  idu.Zato moras imati specijalna kljijesta i konector inemas problema ima da radi...
The following users thanked this post: Ludi Pera

Offline Estarh

• Aktivan Član
  • *
  • Country: ba
  • Browser:
  • Firefox 70.0 Firefox 70.0
« Odgovori #5 u: Studeni 05, 2019, 23:31:35 »
Hvala svima.. naso sam na netu semu i rijesio sam. Muke su rijesene.
Zemljo tisucljetna; Na vjernost ti se kunem; Od mora do Save; Od Drine do Une; Jedna si jedina; moja domovina; Jedna si jedina; Bosna i Hercegovina.
Bog nek' te sacuva; Za pokoljenja nova; Zemljo mojih snova; Mojih pradjedova; Jedna si jedina; moja domovina; Jedna si jedina; Bosna i Hercegovina.