Autor Tema: što je to hevc a što hevc10 ???  (Posjeta: 214 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline carlos

• MODERATOR
  • *
  • Country: hr
  • Spol: Muški
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Firefox 66.0 Firefox 66.0
što je to hevc a što hevc10 ???
« u: Travanj 28, 2019, 11:55:03 »
Prije nekoliko dana sam naletio na pojam u informatici hevc10? do sada sam znao što je hevc to bi bilo h.265 codec, koji se koristi i u informatici i na satelitu, a za hevc10 prvi put cujem? nadam se da to nije neka varijacija hevca, nedaj boze kao poboljsani hevc npr h.265.5, samo bi nam jos to falilo, u informatici to je lako, instaliras codec i miran si, ali do problema bi moglo doci u satelitskoj tehnici gdje kanali ili ce korititi hevc tj h.265 ili hevc10 h.265.5, da li satelitski receiveri podrzavaju i jednu i drugu varijaciju ovog hevca? ili hevc10 znaci nesto sasvim stoto? nisam uspio nigdje naci na ovu informaciju
Octagon SF 4008, VU+ solo se
Gibertini 105cm, motor 52e-30w
pravnik, informaticar, pc serviser, web designer
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Davor

• MODERATOR
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 39.0 Firefox 39.0
Odg: što je to hevc a što hevc10 ???
« Odgovori #1 u: Srpanj 30, 2019, 02:12:08 »
Vjerujem da si već našao odgovor.

Evo nešto od HAKOMa: You are not allowed to view links. Register or Login

5 REPRODUKCIJA USLUGA
5.1 Podrška za H.265/HEVC video
Uređaj mora ispunjavati zahtjeve iz „Preporuke o minimalnim tehničkim zahtjevima prijamnika
za prijam DVB-T i DVB-T2 signala u Republici Hrvatskoj“ [20].
Uređaj mora ispunjavati zahtjeve za 50 Hz H.265/HEVC HDTV 8-bitne uređaje kako je
definirano u ETSI TS 101 154 [9]. Razlučivosti koje uređaji moraju podržavati za prikaz preko cijelog
zaslona prikazane su u Tablici 5. Kako bi se navedeni zahtjevi ispunili uređaj mora dekodirati i
ispravno prikazati H.265/HEVC tokove podataka koji su u skladu s Main Profile, Main Tier, Level
4.1 kako je definirano u Preporuci ITU-T H.265 [27].

...

Opis aktivnog formata (AFD)
Kada se koristi AFD, DVB-T2 IRD mora pravilno prikazati omjer slike prema trenutnoj AFD
vrijednosti i reagirati unutar sljedećeg okvira kako je definirano u ETSI EN 101 154 Dodatku B [9] i
IDA/MDA TS DVB-T2 IRD Dodatak A.
18
Uređaj treba ispunjavati zahtjeve za 50 Hz H.265/HEVC UHDTV (HDR+HFR) 10-bitne uređaje
prema ETSI TS 101 154 v2.3.1 [9]. Ova dodatna podrška za UHDTV treba biti označena od strane
proizvođača kako bi se razlikovalo uređaje koji podržavaju UHDTV.

Ovo je ludo, previše standarda.

what hi fi:
 Currently, there are five different varieties of HDR: HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision and Advanced HDR by Technicolor.

...

All the big-name brands now support HDR video, so if you’re looking to buy a new 4K TV right now, it should support the format as standard spec.
Don't confuse normal HDR with picture processing modes such as HDR+ or HDR Effect. These are modes (used by Samsung and LG respectively) that claim to create HDR-quality images from non-HDR content.

Offline carlos

• MODERATOR
  • *
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Firefox 68.0 Firefox 68.0
Odg: što je to hevc a što hevc10 ???
« Odgovori #2 u: Srpanj 30, 2019, 06:15:02 »
hm zanimljivo, da previse standarda kojih se sigurno nitko nece drzati, moj 4k tv kaze da je hdr10 i hlg, nisam previse istrazivao sto to znaci, znam osnove tih pojmova i vidio sam razliku kod hdr10 i hlg i zadovoljan sam, s time da ako se netko odluci na kupnju 4k uhd televizora, samo bi rekao da pripaze jer starija generacija 4k uhd televizora nije podrzavala ni imala uopce HDR pa nek ljudi malo pripaze i na to, kome je to vazno, za vise informacija od hdr i hlg pitati google

hvala davoru sto je podjelio ove informacije s nama
Octagon SF 4008, VU+ solo se
Gibertini 105cm, motor 52e-30w
pravnik, informaticar, pc serviser, web designer