Autor Tema: Pet razloga zašto se HTu ne smije dozvoliti preuzimanje EVOTVa  (Posjeta: 699 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mañana

• MODERATOR
  • *
  • Country: hr
  • Spol: Muški
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 40.0.2214.109 Chrome 40.0.2214.109
You are not allowed to view links. Register or Login

Traže pare za čitanje. Nemam pojma kaj piše. Sigurno nešto o monopolu i slobodi tržišta.
Moje mišljenje. Kupuju ga da ga ugase. Jasno, ne mogu to priznati pa su nekom dali da vodi projekt EvoTv.

Offline vvedriss

• VIP MEMBER
  • *
  • Nitko nije idealan !!
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 71.0.3578.98 Chrome 71.0.3578.98
Odg: Pet razloga zašto se HTu ne smije dozvoliti preuzimanje EVOTVa
« Odgovori #1 u: Prosinac 17, 2018, 20:41:29 »
Jako kasniš HT je već kupio EvoTV ! To je gotova stvar !
Alma 2200 HD

Offline mañana

• MODERATOR
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
« Odgovori #2 u: Prosinac 17, 2018, 20:55:46 »
Kažeš, kupio. OK, sad može započet s gašenjem.

Posao treba potvrditi telekomunikacijski regulator Hakom, a odluka se čeka u idućih mjesec dana. Bude li pozitivna, najkasnije s 31. prosinca HT će postati vlasnik EvoTV-a.

Na hakomovim stranicama nema ništa. Naletio na nešto zanimljivo. Ako je ovaj, žuti tekst točan?

U lipnju ove godine HAKOM je odbio zahtjev za produljenjem dozvole za zemaljsku naplatnu televiziju (EvoTV) hrvatskim tvrtkama Odašiljači i veze d.o.o., HP Produkcija d.o.o. i HP-Hrvatska pošta d.d, da bi sada omogućio HT-u, stranoj privatnoj kompaniji, jeftinu kupovinu umjetno obezvrijeđenog državnog vlasništva.

Ovo kaj Bulj piše na FB nije baš točno, po dostupnoj dokumentaciji. Dozvola ističe tek 26. listopada 2021. pa nema smisla tražit produljenje 3 godine prije.

Ali gledajući godišnje izvještaje od Pošte, zaključujem da su u financijskim problemima i da možda nisu plaćali godišnju ratu za dozvolu. Valjda su tražili neku odgodu plaćanja.

VI.  Ako trgovačka društva: HP Produkcija d.o.o. (nositelj ponude),  Odašiljač
i i veze d.o.o. i  HP – Hrvatska pošta d.d. ne plate naknade iz točke V. ove odluke, dozvola za uporabu radiofrekvencijskog 2 spektra oduzet će se bez prava na odštetu te će se aktivirati garancija Hrvatske poštanske banke d.d. broj
207/2011-G-DPVPJS za ozbiljnost i valjanost ponude.

You are not allowed to view links. Register or Login HP produkcija gubitak u 2017. 28.460.336 kn, a u 2016. 28.931.709 kn ? I ja bi prodal tog vraga, samo da se riješim.

Offline mañana

• MODERATOR
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Odgovori #3 u: Prosinac 20, 2018, 21:13:34 »
Danas sam uočio ponudu:

Naruči evotv za 34,99 kn/mj

Promo akcija Moja 3 buketa uključuje ugovornu obvezu na 24 mjeseca i dostupna je do 31. siječnja 2019

Pa da demantiram sam sebe. Neće gasit još bar dvije godine.

Offline carlos

• MODERATOR
  • *
  • Browser:
  • Firefox 64.0 Firefox 64.0
« Odgovori #4 u: Prosinac 20, 2018, 22:20:40 »
umjesto da prosire poslovanje preko dvb-t2 mpeg-4 ili hevc, da uloze u hevc receivere, jedna od namjera je bilo po kupnji evo tv-a da se evo tv ugasi i to komplet i do kraja, a da se postojecim korisnicima ponudi satelitska usluga ili da biraju između iptv i satelitske

oko ovog se digla tolika prasina da na kraju HT nesmije i ne može ugasiti evo tv, morat ce nastaviti s emitiranjem no ponuda, buketi ili pravljenje nove ponude od npr osnovnog i extra i sportskog i filmskog paketa, tek kad istekne ugovorna obveza prema određenim firmama s kojima posluje evo tv, a to se neće dogoditi prije proljeca, za sada nema najava cak ni da bi arene mogle doci u evo tv

najvjerojatnije do proljeca/ljeta/jeseni nece biti apsolutno nikakvih novosti za evo tv, a nakon toga drasticne promjene i ono sto HT grupaciji ide najbolje, nova poskupljenja
Octagon SF 4008, VU+ solo se
Gibertini 105cm, motor 52e-30w
pravnik, informaticar, pc serviser, web designer

Offline mañana

• MODERATOR
  • *
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 59.0.3071.125 Chrome 59.0.3071.125
« Odgovori #5 u: Prosinac 20, 2018, 23:02:14 »
Počeo sam pogađat budućnost ko baba Vanga.
Zanima me dali hate mora pitat dojče telekom kad radi nešto tako krupno? Možda je i to dalo poticaj Njemcima da smjene šefa hatea? Na proljeće dolazi neki Grk. Oni se kuže u business.
Bio sam maloprije u pošti 2. Poštarice su dobile ljubičaste majce s logom Evo TV. I pošta je okičena Evo TV logom. A na kraju, kad platiš sve račune, pitaju: " jeste li zainteresirani za evo tv?" Baš ga forsiraju.
I jeli HAKOM blagoslovio kupju?
Mogli su uvjetovat dozvolu nećim. Recimo ne smijte ukinut evotv toliko i toliko godina.

Offline carlos

• MODERATOR
  • *
  • Browser:
  • Firefox 64.0 Firefox 64.0
« Odgovori #6 u: Prosinac 21, 2018, 14:37:18 »
nisam siguran ali mislim da je hakom blagoslovio kupnju samo uz nastavak i poboljsanje evo tv usluge, nikako ukidanje sto se ne sviđa HT grupaciji

hrvatski HT mora pitati i konzultirati se za svaku odluku s njemačkim HT, nista ne smiju dogovarati i ugovarati na svoju ruku, smiju samo smišljati i predlagati a nakon odobrenja iz njemačke onda smiju provoditi odluke, tu se također kod dvb-t/dvb-t2 nešto pita i hakom i oiv
Octagon SF 4008, VU+ solo se
Gibertini 105cm, motor 52e-30w
pravnik, informaticar, pc serviser, web designer

Offline mañana

• MODERATOR
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Odgovori #7 u: Siječanj 12, 2019, 13:22:03 »
Na sjednici Vijeća HAKOM-a održanoj 4. siječnja 2019.:

Doneseno je privremeno rješenje u postupku ocjene koncentracije operatora Hrvatski Telekom d.d. i HP-Produkcija d.o.o