Autor Tema: Standardizacija  (Posjeta: 478 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online davor2222

• VIP MEMBER
  • *
  • Country: hr
  • Spol: Muški
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
Standardizacija
« u: Srpanj 30, 2018, 20:32:36 »
U HR EvoTv ide preko Irdeto dekodera, MaxTV preko Conax, HRT preko Viaccess.
Dali je i u ostalim zemljama takav kaos ili ima neka standardizacija pa da u jednoj zemlji bude jedan sustav?

Offline malivrag99

• MODERATOR
  • *
  • Country: mon
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 67.0.3396.87 Chrome 67.0.3396.87
Odg: Standardizacija
« Odgovori #1 u: Srpanj 30, 2018, 20:41:33 »
Svaki provajder ima pravo da koristi kodiranje koje zeli ;)
Ne vjerujem da ce iko reci mora taj i taj....
Četiri se stvari ne mogu vratiti: izgovorena riječ, izbačena strijela, protekli život i propuštena prilika.
Your ©INFINITY TEAM by  malivrag99
The following users thanked this post: davor2222

Offline carlos

• MODERATOR
  • *
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Firefox 61.0 Firefox 61.0
« Odgovori #2 u: Srpanj 30, 2018, 22:55:04 »
HRT godinama koristi viaccess vjerojatno ima ugovor s njima jer viaccess je vlasnitvo francuskog telekoma pa nema razloga da mjenjaju kodiranje, to bi ujedno znacilo mjenjanje svih kartica, viaccess se koristio i kad je bio bivsi seemore kad su emitirali na 1 dvb-s transponder do 10 kanala

maxtv koristi nagravision a ne conax, zasto nebi koristili nagravision kad spadaju pod njemacki telekom koji u hd+ vec koristi nagravision, dakle preuzeli nagravision od švaba

vipsat koristi conax jer vecina kanala koje emitira TAG telekom austrija group koristi conax pa zasto nebi preuzeli od njih conax kodiranje i emitirali u conaxu

total tv od pocetka koristi nds express pa to ne vidim razloga zasto i dalje nebi emitirali u nds

mozda bi bilo zgodnije da total i maxtv oboje koriste nagravision ili total tv koriste nagravision ili  vipsat i maxtv da oboje koriste conax mozda bi bilo lakse oko sharinga kanala, ali mozda ni to nema veze, nego ugovori koji se potpisu s odredjenim operaterima za kanale koji ce ici u sharingu

za evo tv neznam zasto koriste irdeto cloacked, ako se ne varam mislim da se za zemaljsku dvb-t2 pay tv koristi najvise conax i irdeto, mozda zato irdeto, b.net koristi conax jer u vlasnistvu vip-a tj A1 od jeseni a oni koriste od tag telekom austrija grupe kodiranje dakle conax, dakle vipova b.net kabelska emitira u conaxu
Golden Interstar S2 class, Octagon SF 4008, VU+ solo se
Gibertini 105cm, motor 45e-30w
pravnik, informaticar, pc serviser, web designer
You are not allowed to view links. Register or Login

Online davor2222

• VIP MEMBER
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
« Odgovori #3 u: Srpanj 30, 2018, 23:47:15 »
Imaš pravo, na maxtv kartici mi piše nagra.
Baš kompliciraju s povezivanjem modula i kartice.
Kaj nebi bilo jeftinije i njima i nama da kupiš samo karticu (kao za hrt) i gurneš ju u neki prijemnik s čitaćem? Mislim da svaki Amiko ima čitać kartica.
Možda samo žele izbjeći nekompatibilne uređaje da rulja njima ne prigovara. Meni neke verzije firmwarea nisu radile sa maxtv pa sam morao raditi downgrade.