Autor Tema: potreban tuner  (Posjeta: 2579 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline edin7

• Aktivan Član
  • *
  • Spol: Muški
  • Unknown Unknown
  • Browser:
  • Firefox 44.0 Firefox 44.0
potreban tuner
« u: Prosinac 26, 2016, 18:18:15 »
Zna li neko gdje mogu u okolini Tuzle da kupim nov ili polovan tuner za Amiko mini hd

Offline irveto2

• VIP MEMBER
  • *
  • Country: mon
  • Windows NT 6.3 Windows NT 6.3
  • Browser:
  • Chrome 55.0.2883.87 Chrome 55.0.2883.87
Odg: potreban tuner
« Odgovori #1 u: Prosinac 26, 2016, 20:55:22 »
zavisi ako je za plocu zalemljen onda treba pokusati vrucim lemom odvojiti od ploce to jest od duple stampe a to je malo teze. Pokusaj kod dobrog majstora popraviti taj tunjer. Cisto sumljam da se sta moze uraditi mozda grijesim,ako ko ima bolju ideju neka predlozi sta dalje ciniti da se pomogne kolegi pozzz

Offline LooD

• mozes biti jaci ali ne i ludji
  • ADMINISTRATOR
  • *
  • Country: cs
  • POZITIVNO SAM TESTIRAN NA LUDILO NE PROVERAVAJ
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 52.0.0.11700 Chrome 52.0.0.11700
« Odgovori #2 u: Prosinac 26, 2016, 22:18:53 »
po mom skromnom i takodje nestrucnom misljenju mislim da je ulaganje u bilo kakvu popravku takvih uredjaja jednostavno receno corav posao,jer po nekom mom skromnom misljenju popravka takvih stvari uvek iskosta vise nego li nov uredjaj.Najbolje staviti na papir pa onda odluciti
Your INFINITY TEAM© by LooD
MA NEMA SRANJA KOJE JA NE MOGU DA NAPRAVIM
私はクレイジーだ LOODYYA أنا مجنون אני משוגע 我瘋了estoy loco
NEKADA SAM I JA BIO NORMALAN BILA SU TO TESKA VREMENA
NE PONOVILO SE
The following users thanked this post: savjesni

Offline ivex

• PRIJATELJI FORUMA
  • *
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Chrome 53.0.2785.143 Chrome 53.0.2785.143
« Odgovori #3 u: Prosinac 27, 2016, 09:11:05 »
ako mislis da je cipset popustio i da treba uraditi rebowl u kucnoj varijanti onda to mozes sam ako si malo strucan, potrebno ti je tecni flux (ima u bilo kojoj elektro radnji i ne kosta mnogo) ili smuckas sam
ja generalno uzmem staklenu flasicu, napunim nitro razredjivacem i ubacim "odokativno" kalafonijuma (u casu od 2d nitro-a stavim 1cm kalafonijuma na dnu case), pustim da se to rastopi preko noci (posto me mrzi da trunim/smirglam kalafonijum da se brzo rastopi) i to je uglavnom ok, ako je suvise redak dodam kalafonijuma, ako je suvise gust (ostavlja previse kalafonijuma na plocici) dodam razredjivac
ili brza varijanta
isopropanol koji kupim u apoteci i kalafonijum
Kalafonijum je toliko krt da se za par sekundi moze zdrobiti u prah gnjececi ga bilo cime.
obicno stavim odlomljene komadice u najlonsku kesicu i onda kesicu izuhvatam kombinirkama i bude kao prah secer za par sekundi. Nema potrebe za smirglanjem i slicnim operacijama.

To se uz malo muckanja rastopi u isopropanolu za minut.
Isopropanol se koristi u 99.9% gotovih smjesa koje mozes kupiti na trzistu.

zatim na ploci de je cip sa cip strane stavim aluminijumsku foliju i obrezem samo taj deo de je cip koji treba grejati u spric naspem fluxa nastrcam oko nogica cipa ili ispod cipa da udje ostalo ostaje zasticeno folijom da se ne bi razlemilo od toplote i sve to stavim iznad grejaca kvarcne peci na par sekundi zavisno od kvaliteta lema obicno je to 30tak sek sasvim dovoljno da se lemovi ponovo formiraju, ako imas duvaljku izbegavaj je hoce da oduva sitne komponente
ako si za uradi sam predlazem da isprobas prvo sve sa nekom starom grafickom ili bilo cim sto znas da ne radi mozda proradi posle toga kad sve zavrsis posto flux ostavlja zutilo onda cetkicom za zube i etil alkoholom 96% probrises to zutilo i gle cudo proradi jos i izgleda kao da nikad nije popravljano,stpljenje,vezba i zivci i naucices ili neki servis pa das da oni sve to odrade i naplate kao nov da si kupio :D
na isti nacin i skidas i menjas te nezgodne delove,zagrejes pincetom skines deo i zamenis
vidi primer sa folijom kako izgleda priprema za kuvanje :D

Offline edin7

• Aktivan Član
  • *
  • Unknown Unknown
  • Browser:
« Odgovori #4 u: Prosinac 27, 2016, 09:21:54 »
Hvala svima na savjetima,ali kod mene sve druge funkcije rade extra,samo tuner ne valj,a nije ga tesko odlemiti sa ploce,samo mi tesko naci isti jer ovaj moj je marke Eardatek,nigdje da nadjem isti

Offline ivex

• PRIJATELJI FORUMA
  • *
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Chrome 53.0.2785.143 Chrome 53.0.2785.143
« Odgovori #5 u: Prosinac 27, 2016, 09:50:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login evo po oznakama modela
a nadje se na ali,e-bay ili neka radnja sa tim stvarima mozda i neki polovan ili "neispravan" amiko po oglasima pa prebacis na tvoj....

Offline edin7

• Aktivan Član
  • *
  • Unknown Unknown
  • Browser:
« Odgovori #6 u: Prosinac 27, 2016, 09:57:55 »
Hvala puno,a de mi reci da li bi pasao nekki drugi tuner u moj resiver ili moram nabaviti ovakav isti?

Online zekadex

• ADMINISTRATOR
  • *
  • INFINITY TEAM
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 57.0.2950.4 Chrome 57.0.2950.4
« Odgovori #7 u: Prosinac 27, 2016, 17:08:50 »
Tjuner (nebi trebalo) ne moze da ode tj da se pokvari,moze samo chipset da strada,vidi koji je chip od tog tjunera na ploci resivera i pokusaj ga kupiti.Ako ga ima u nekim elektro radnjama ako ne onda na ebay,i po ovom uputstvu od kolege ivexa odradi.
ko zna,zna

Your © INFINITY TEAM by zekadex

Offline edin7

• Aktivan Član
  • *
  • Unknown Unknown
  • Browser:
« Odgovori #8 u: Prosinac 28, 2016, 14:33:06 »
Sad od majstora,kaze procesor otiso,kad ga malo zagrije odmah pokaze signal,ali ubrzo nestane,ima li pomoci?